1 вересня1 вересня 1 вересня1 вересня

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №155 Харківської міської ради Харківської області розташована в 761 мікрорайоні за адресою:
61032, м. Харків, проспект Московський 318-А, телефон – 99-30-75.
E-mail: nvk155@kharkivosvita.net.ua
Місія Харківської спеціалізованої школи І - ІІІ ступенів № 155 - створити умови для всебічного розвитку особистості дитини, її талантів і здібностей, виховання у юних громадян України високої відповідальності перед суспільством.
Рік заснування школи - 1986.

Першим директором школи був Толкушкін Вадим Дмитрович. У 1986 році, на час відкриття, школа нараховувала 536 учнів та 42 вчителя. Середній вік колективу складав 35 років і був одним із наймолодших в районі.
Кількість учнів зростала із заселенням мікрорайону. Уже до 1987 року у школі навчалось 1275 дітей, і заняття проходили у дві зміни.
З 2002 року школа існує як навчально-виховний комплекс.
З 2005 року школа отримала статус - Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №155 Харківської міської ради Харківської області.
Мова навчання – українська.

У школі з 2003 року організовані допрофільні та профільні класи. Усі класи початкової школи спеціалізовані з поглибленим вивченням англійської мови. З другого класу діти вивчають інформатику. З п’ятого класу введено вивчення другої іноземної мови (німецької).
Порядок прийому учнів до спеціалізованих класів ХСШ здійснюється за Правилами конкурсного приймання учнів, ухваленого на спільному засіданні педагогічної ради та ради навчального закладу.
З1997 року школу очолювала директор - Ткачова Олена Олексіївна. За фахом - учитель фізики, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, педагогічне звання - “Старший учитель”, відмінник освіти України.

З 2006 року роботою школи керував Нижник Олександр Степанович. За фахом – учитель фізики, спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання – «Вчитель-методист». На даний час працює начальником управління освіти адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради.

З 2009 року школу очолив Возний Ігор Васильович. За фахом - учитель історії, спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання - "Вчитель-методист".

Колектив школи доброзичливо ставиться до молодих вчителів.
Школа - це перш за все кадри, це кваліфікована команда управлінців. Сьогодні освітній процес особистісно орієнтованого навчання і виховання здійснюють 57 педагогічних працівників, з них:
вчителів - методистів - 1;
старших вчителів - 5;
спеціалістів вищої категорії -14 ;
спеціалістів І категорії -10;
спеціалістів ІІ категорії – 14;
спеціалістів -19.
Адміністрація ХСШ №155 завжди підтримувала своїх вчителів у прагненні підвищити свій кваліфікаційний рівень. Усі члени педагогічного колективу вчасно проходять курси підвищення кваліфікації, і це допомагає їм у кар’єрному рості. Шестеро заступників директора з навчально – виховної роботи стали директорами шкіл Орджонікідзевського району.
Це – Веремко Костянтин Іванович, директор ЗОШ №40,
Воробйова Ольга Іванівна, директор ЗОШ №71,
Кутнякова Наталія В’ячеславівна, директор ХСШ №85,
Возний Ігор Васильович, директор ХСШ №155,
Горова Вікторія Вікторівна, директор ЗОШ №121,
Винник Ольга Віталіївна, директор ЗОШ №157.
Постійно удосконалюється матеріально-технічна база школи - обладнано 34 навчальних кабінети.
Створена і постійно поповнюється навчально-матеріальна база комп’ютерного класу, лінгафонного кабінету, кімнати-музею народознавства та краєзнавства.
За роки існування школи відбулося 28 випусків, 2069 учнів отримали повну середню освіту. Серед них закінчили школу із “золотою медаллю” - 35, “срібною медаллю” – 15, нагороджено Похвальними листами та Похвальними грамотами за успіхи у навчанні – 1012 учнів.
За останні п’ять років 407 випускників нашої школи вступили до ведучих ВНЗ міста.
Педагогічний колектив постійно працює над вихованням поважного ставлення до професії вчителя. І це дає свої результати.
Протягом останніх п'яти років 65 учнів ХСШ №155 вступили до навчальних закладів різної акредитації з метою отримання професії вчителя. Доброю традицією школи стало повернення її вихованців у стіни рідного закладу. Багато випускників школи, які навчаються в педагогічних університетах та академіях, проходять практику саме в ХСШ №155.
У школі працює 4 гуртки розвиваючого напряму ( «Смайлик», «Юні інспектори руху», «Дружина юних пожежників», "Рівний-рівному"); 1 гурток естетичного напряму (Хор «Дзвінкі голоси», ); 5 гуртків спортивного напряму (ОФП, волейбольна та футбольна секції, секція художньої гімнастики, гурток «Влучний стрілець»).
Головний керуючий орган ХСШ № 155 - Рада школи, яка складається із батьків, учнів та вчителів закладу.
З 2000 року працює еколого-краєзнавча організація “Компас” учнів ХСШ. Тісно співпрацюючи з радою мікрорайону, учні школи беруть активну участь у заходах та акціях еколого-краєзнавчої спрямованості.
Кожного року в ХСШ №155 працює літній оздоровчий табір «Веселка».У 2014/2015 навчальному році розпочала роботу мовна група літнього табору "Magic Camp".

У турнірі «Осінній кубок – 2014» збірна команда школи посіла ІV місце за що була нагороджена путівкою до Туреччини депутата Верховної Ради Мисика В.Ю. 13 учнів 5 - 9 класів під керівництвом тренера Шалбаяна Д.В. та вчителя фізичної культури Пацюк Н.Ф. з 10.05 по 16.05.2015 відпочивали у містечку Кіріш.

У 2014/2015 навчальному році учениця 9-Б класу Посна Вікторія була стипендіатом Харківської міської ради «Кращий учень закладу освіти». У 2015/2016 навчальному році Мірошніков Павло, учень 11-А класу, був стипендіатом Харківської міської ради «Кращий учень навчального закладу». У 2016/ 2017 навчальному році учень 9-А класу Островський Кирило здобув стипендію Харківської міської ради "Кращий учень навчального закладу".