ПОРЯДОК ПОДАННЯ ЗАЯВ НА ВИПАДКИ ПРОЯВУ БУЛІНГУ

1. При встановленні факту або підозрі на наявність булінгу батьки або вчитель повідомляє про це адміністрацію закладу освіти. Заява батьків подається на ім’я керівника закладу освіти;

2. Адміністрація відразу реагує на представлені факти, з’ясовуючи причини;

3. Створення комісії для розгляду факту булінгу:

3.1.Проводиться бесіда класного керівника, практичного психолога з булером та жертвою;

3.2. Бесіда з учнями класу щодо з’ясування причин проявів булінгу;

3.3. Бесіда окремо з булером, з жертвою, їх батьками;

3.4. Відпрацювання навичок поведінки та виведення із стану «жертви», надання рекомендацій усім учасникам розглянутої справи ;

3.5. Узагальнення результатів роботи комісії щодо розгляду випадку, прийняття рішень;

3.6.Інформування відповідні органи з метою прийняття рішення для притягнення до відповідальності згідно з законодавством України.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

1.У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

2.Створюється комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) зі складу педагогічних працівників (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьків постраждалого та булера, керівника закладу освіти та скликається засідання.

3.Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає відповідне рішення:

-якщо Комісія визнає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять системний характер, про це повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна превенція) та Служба у справах дітей;

-якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою.

4.Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів Комісії.

5.Кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності — спостерігачі зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

Обов’язки керівника закладу освіти (стаття 26 Закону України «Про освіту»)

1. Затвердження і оприлюднення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)

2. Розгляд заяв про випадки булінгу (цькування)

3. Видання наказу про проведення розслідування

4. Скликання засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування)

5. Вжиття відповідних заходів реагування

6.Забезпечення виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);

7. Повідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

Кiлькiсть переглядiв: 126